Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Berlini, së shpejti me radio arabe

Arabët që jetojnë dhe punojnë në kryeqytetin gjerman së shpejti do të kenë një stacion radio në gjuhën e tyre, raporton agjensia e lajmeve DPA.

Pjesa më e madhe e programit të Radio Arabia do të jetë në arabisht dhe do të merret me kulturë, lajme, argëtime, sporte dhe jetën e përditshme në Berlin – raportoi Këshilli për Media për rajonin e Berlinit dhe Brandenburgut.

Stacioni gjithashtu do të transmetojë muzikë popullore dhe moderne arabe.

“Përveç stacioneve franceze, ruse, turke, britanike dhe amerikane, tani do të ketë një për arabët”, tha drejtuesi i MABB  (Këshilli për Media), Hansjuergen Rosenbauer. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts