Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Australi: gruaja vdes në garën e ngrënies së kekut (video)

Në Australi, një grua vdiq gjatë një konkursi ku u përpoq të hante sa më shumë kek.

Sipas BBC, tragjedia ka ndodhur në një hotel në Hervey Bay, Queensland, në një ngjarje që shënon Ditën e Australisë.

Dëshmitarët thonë se gruaja 60-vjeçare filloi të shuhej ndërsa hante kek, pas së cilës ajo u ndihmua duke u transportuar në spital, ku dhe ndërroi jetë.

Hervey Bay Beach House Hotel postoi në Facebook një mesazh ku shprehte ngushëllime për familjen dhe miqtë e gruas, emri i së cilës nuk u bë publik.

Ata gjithsesi falënderuan shërbimin e ambulancës për “reagimin e shpejtë dhe profesional”.

Konkurrencat e këtij lloji janë të njohura gjatë ditës së Australisë, një festë kombëtare që përkujton ardhjen e evropianëve të parë në vend. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts