Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Vlorë: ekzekutim tipik i një personi tipik

Vlora regjistroi ekzekutimin e radhës, tipik për individë tipik, të cilët lanë pas një dosje te trazuar implikimesh.

Jetëhumburi është Bledar Birçaj, 40 vjeç, pronar i një lokali të njohur në këtë qytet.

Njoftimi i Policisë thotë:

“Në lagjen ‘Hajro Çakërri’, Vlorë, në rrethana  ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit tip” BMË” me drejtues shtetasin. B. B rreth 40 vjeç ,i cili si pasojë e plagëve të marra është transportuar në spitalin e Vlorës, ku dhe ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë  ndodhet nē vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të  rrethanave të ngjarjes. Shërbimet e Policisë të D.V.P. Vlorë, të Komisariatit të Policisë Vlorë   po krehin zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli me qëllim  kapjen e autorit”.

Siç mësohet, pak vite më parë, së bashku me vëllain e tij Eltonin, Bledar Birçaj, kanë masakruar me grushte juristin e Zyrës Vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, personin me inicialet F. H. Për këtë në atë kohë prokuroria nisi procedim penal në gjendje të lirë për dy vëllezërit.

Por jo vetëm kaq, pasi Bledar Birçaj ishte një emër i njohur për drejtësinë. Në janar të 2011 ai u arrestua  në Vlorë si i dyshuar për vrasje, duke iu vendosur masa e arrestit me burg me afat 45 ditë. Gjithashtu, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë me vendimin  të marsit 2011, ka caktuar si masë sigurimi “arrestit në burg” pa afat.

Në prill masa ndaj tij ndryshoi nga Gjykata e Vlorës nga “arrest në burg” me masën e sigurimit “detyrim paraqitje në policinë gjyqësore” dhe masën detyruese “ndalim të daljes jashtë shtetit” deri në përfundim të hetimeve.

Por në korrik 2011 u vendos  pushimi i hetimit penal në ngarkim të Bledar Birçaj  duke u lënë i lirë. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts