Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Videoja e Trump që po çmend internetin: për ç’bëhet fjalë në të vërtetë?

Ish-Presidenti i SHBA Donald Trump mori pjesë në tubimin e Republikanëve në Karolinën e Veriut. Ajo që tërhoqi më shumë vëmendjen e shikuesve dhe përdoruesve të rrjeteve sociale ishin pantallonat e tij.

Përdoruesit e mediave sociale ishin të bindur se Donald Trump kishte veshur pantallonat e tij me kokë gjatë fjalimit të tij të madh në rikthim.

Pas ngjarjes, përdoruesit e Tëitter shpërndanë një video nga ngjarja duke zgjeruar zonën e bigëzimeve të 74-vjeçarit pasi u largua nga podiumi, duke pretenduar se ai pa dashur kishte veshur pantallonat së prapthi.

“Donald Trump mbajti fjalimin e tij të madh sot duke veshur pantallonat së prapthi. Shikoni nga afër dhe më thoni që jam gabim,” shkroi ish zyrtari i administratës Obama, Brandon Friedman.

Media të shumta, përfshirë TMZ dhe Metro, kanë postuar histori të fotove të pantallonave, të cilat u shfaqën në Twtter nën hashtag #TrumpPants.

Sidoqoftë, pas spekulimeve të shumta, faqja për kontrollimin e fakteve Snopes përcaktoi se Trump nuk ishte në të vërtetë i veshur me pantallonat e tij së prapthi raporton News.

“Snopes rishikoi fotot e marra në këtë ngjarje dhe postuar nga kompania e mediave vizive Getty Images që tregon qartë ish-presidentin në skenë të veshur me pantallona me një zinxhir në pjesën e përparme,” shkroi Snopes. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts