Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Të kolovitesh mbi një humnerë: si i shpëtuan vdekjes së sigurt dy gra në Dagestan

Dy gra pësuan lëndime të lehta pasi ranë nga një kolovarëse e vendosur në buzë të një humnere 6,300 metra në Rusi.

Pamjet e rënies në kanionin Sulak në Dagestan u shfaq në rrjetet sociale.

Për fat të mirë, një platformë e vogël prej druri e vendosur menjëherë pas buzës së humnerës ua lehtësoi rënien dhe me shumë mundësi u shpëtoi jetën.

Sipas mediave ruse, të dy gratë kaluan pa lëndime serioze, duke marrë vetëm gërvishtje.

Policia tani ka filluar një hetim se si ndodhi një shkelje e madhe e sigurisë.

Ministria e turizmit e Dagestanit tha se lëkundja nuk i plotësonte standardet e sigurisë dhe se agjencitë e zbatimit të ligjit dhe shërbime të tjera tashmë po kryenin kontrolle përkatëse për të parandaluar shfaqjen e skenave të tilla në të ardhmen. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts