Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Seria A: Inter kampion katër javë para fundit të kampionatit

Atalanta nuk arriti të mposhtë Sassuolo në ndeshjen e javës së 34-të të Serisë A (1: 1), kështu që nga sot, Inter është zyrtarisht kampioni i ri.

Katër javë para fundit të sezonit, Interi ka një avantazh ndaj Atalantas dhe Napolit me 13 pikë, kështu që nga sot është kampioni i ri i Italisë, shkruan SportCentar.

Nerazzurët arritën Skudeton e 19-të në historinë e tyre, të drejtuar tashmë nga Antonio Conte, për të cilin ky është titulli i katërt italian. Ai ka fituar tre të mëparshmit me Juventusin.

Inter nuk fitonte Seria A që nga koha e Mourinhos më shumë se një dekadë më parë. /tesheshi.com/  

 

 

auto pjese dak

Related posts