Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Princi Harry, pa grua në atdhe: hera parë që kur u largua në SHBA

Princi Harry zbarkoi në Mbretërinë e Bashkuar ku mbërriti për të marrë pjesë në varrimin e gjyshit të tij, Princit Philip, i cili vdiq të premten. Harry u kthye në shtëpi për herë të parë pasi ai dhe gruaja e tij Meghan shkuan në Kaliforni pasi ata dhanë dorëheqjen nga detyrat e tyre mbretërore.

Meghan dëshironte të merrte pjesë në varrimin e gjyshit të Harry-t, por, sipas mediave të huaja, mjeku e ndaloi atë të udhëtojë në MB sepse ajo është në një shkallë të lartë të shtatzënisë dhe data e lindjes së fëmijës së saj të dytë po afron, shkruan Mirror.

Meghan dhe Harry kanë qenë në vëmendjen e publikut britanik për një kohë të gjatë. Kjo pasi ndërsa Princi Philip ishte në spital, një intervistë u dha nga Harry dhe Meghan për Oprah Winfrey, në të cilën ata folën për qëndrime raciste nga anëtarët e moshuar të familjes mbretërore.

Publiku mendoi se ishte e papërshtatshme që ata të flisnin për marrëdhëniet familjare ndërsa gjyshi i Harry ishte shtrirë në spital pas një operacioni në zemër. Kur Duka i Edinburgut ndërroi jetë, Harry foli me babanë e tij në telefon për herë të parë pas një viti dhe ai do të shihte të vëllanë e tij William për herë të parë të shtunën. Shumë besojnë se kjo është një mundësi për të përmirësuar marrëdhëniet e tyre familjare.

Andrew, Duka i Jorkut, e përshkroi Princin Phillip si një person që ishte i qetë dhe kujdesej për problemet e fëmijëve të tij. Duka i Jorkut, i cili dha dorëheqjen nga detyrat mbretërore në 2019 për shkak të miqësisë së tij me shkelësin e dënuar seksual Jeffrey Epstein, foli pas një meshe në Windsor, ku familja mbretërore u lut për Philip.

 “Ai ishte një njeri i shquar. Unë e doja atë si baba. Ai ishte aq i qetë. Ai do të kujdeset për problemet tona. Eshtë një tipar i madh për të cilin gjithmonë mendoj, ai do të ishte gjithmonë atje për të na dëgjuar, kështu që kjo është një humbje e madhe,” tha ai. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts