Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pasioni për kuzhinën italiane çoi në arrestimin e një mafiozim (pamje)

Policia italiane arriti të gjente njw figurw tw Ndrangheta-s, Francesco Pelle, pas vitesh kwrkim, tw ndihmuar nga disa shfaqje gatimi që mafiozi postoi në You Tube.

Kërkimi për tregtarin e drogës ka vazhduar që nga viti 2014, njoftoi të hënën policia italiane. I pandehuri në kërkim u arratis në Republikën Dominikane, ku ai njihej vetëm si Marc.

Hetuesit e kërkuan atë për një kohë të gjatë dhe pa sukses, sepse ai u fsheh me shkathtësi në jetën e përditshme. Por ai bëri një gabim fatal kur sw bashku me gruan bënë një kanal në You Tube ku gatuan specialitete italiane.

Ai kurrë nuk e tregoi fytyrën e tij por policia e njohu atë nga tatuazhet që dukeshin.

“Dashuria jonë për kuzhinën italiane na ka lejuar të ndjekim gjurmët e lëna në internet dhe media sociale,” tha policia italiane në një deklaratë.

Policia e Republikës Dominikane arrestoi të arratisurin të mërkurën e kaluar në një operacion të asistuar nga Interpol dhe ai arriti përsëri në tokën italiane të hënën, duke zbritur në aeroportin e Milanos. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts