Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një aksident i çuditshëm me Bentley në Monako

Një djalë 4-vjeçar u fut pas timonit të një makine luksoze në Monako të premten mbrëma, pastaj goditi dhe plagosi rëndë një këmbësor.

Një shtetas belg që jeton në Monako u shtrua në spital në Nisë, shtoi i njëjti burim. Ai u operua natën dhe nuk është në rrezik për jetën.

Gjithçka ndodhi përpara Hôtel de Paris në Monako, ku po qëndronin pronari i limuzinës Bentley dhe familja e tij, të cilët janë nga Armenia.

“Shoferi doli nga makina për t’i dorëzuar çelësat personit që parkoi automjetin dhe më pas fëmija rrëshqiti nga pjesa e pasme e timonit, shtypi gazin, makina u hodh dhe goditi një këmbësor i cili po largohej nga hoteli në atë moment,” shpjegoi një zyrtar i policisë së Monakos.

E gjithë situata është shumë e paqartë pasi makina filloi të ecte ndërsa çelësat ishin nxjerrë dhe shoferi nuk mban mend nëse e ka fikur motorin.

Hetimi duhet të përcaktojë rrethanat e aksidentit. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts