Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

New York: dimri në kopshtin zoologjik Central Park (foto)

Central Park, një park artificial urban në zemër të Manhattan, New York, i cili vizitohet nga rreth 25 milion njerëz në vit, është interesant për qytetarët gjatë gjithë vitit.

Eshtë parku më i vizituar i qytetit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe është një nga destinacionet turistike më të vizituara në New York.

Parku përmban disa liqene dhe pellgje natyrore, një shteg për të ecur, një kopsht zoologjik, një kopsht botanik…

Fotot tregojnë kafshë të ndryshme duke kaluar dimrin në një kopsht zoologjik të vendosur në parkun më të famshëm në botë që shtrihet në një sipërfaqe prej 3.4 kilometra katrorë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts