Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kush është Ann Winblad, gruaja “fatale” në jetën e Bill Gates?

Bill dhe Melinda u takuan në fund të viteve 1980 kur ajo u bashkua me Microsoft.

Së bashku ata kanë tre fëmijë dhe së bashku drejtojnë Fondacionin Bill & Melinda Gates.

Para se Melinda të hynte në Microsoft, por edhe në jetën e tij në 1987, Bill Gates ishte në një lidhje me Ann Winblad, një biznesmene dhe investitore, shkruan Tportal.

Që ata ishin jashtëzakonisht të lidhur dhe se Gates ende e dëshironte në jetën e tij, konfirmohet nga një histori interesante e sjellë nga revista Time, e cila përshkruan qartë se si Ann vazhdoi të ishte pjesë e jetës së tij, edhe pse të dy krijuan familje të reja.

Duke u kthyer në 1997, gazetari Walter Isaacson përmendi një pjesë interesante në lidhje me ish-të dashurën e tij në historinë e tij të suksesit për Bill Gates për revistën Time.

Ai shkruajti: “Edhe tani Gates ka një marrëveshje me gruan e tij që ai dhe Winblad të vazhdojnë traditën dhe të kalojnë një festë së bashku vetëm. Çdo pranverë, ashtu si kanë bërë për më shumë se një dekadë, Gates kalon një fundjavë të zgjatur me Winblad në vilën në një plazh në Outer Banks, Karolina e Veriut, duke hipur në një buggy në rërë, duke lëshuar kites dhe duke ecur në plazh”.

Kështu që nuk është për t’u habitur që ishte kjo histori që u shfaq pasi Bill dhe Melinda Gates ndanë intimitetin e tyre me botën, duke zbuluar se ata janë divorcuar pas 27 vitesh martesë.

Dokumentet zyrtare ende tregojnë Ann Winblad si pronare, dhe shtëpia, e cila është ndërtuar në 1982, është marrë me qira që nga 2016.

Eshtë një shtëpi në oqean, e cila përshkruhet në reklamë si një “festë mbretërore për adhuruesit e plazhit”.

Sipas Times, ish-çifti ishte atje një herë në vit për më shumë se një dekadë.

Në të njëjtën intervistë, sot 70-vjeçarja Winblad la të kuptohet se të dy janë të lidhur fort.

“Ne flasim për botën, veten tonë … pyesim veten se si ne të dy, individë të lartë, filluam një aventurë të madhe në skajet e industrisë së atëhershme pak të njohur dhe arritëm në qendër të një universi të pabesueshëm.”

Çifti u takuan në 1984 në një konferencë kompjuteri Ben Rosen – Esther Dyson dhe fillimisht mbajtën takime virtuale. Kjo do të thoshte se ata do të shkonin të shikonin të njëjtin film në të njëjtën kohë, por në qytete të ndryshme, dhe ata folën për filmin në celularët e tyre. Për shkak të saj, ai gjithashtu u bë vegjetarian për një kohë.

Bill Gates dhe Ann Winblad prishën marrëdhëniet e tyre në 1987, kryesisht sepse kjo grua afariste pesë-vjeçare donte të krijonte një familje, por Bill nuk ishte gati për këtë. Pavarësisht nga ndarja, ata mbetën miq të ngushtë dhe thuhet se i kërkuan asaj një “bekim” kur ai vendosi të martohej me Melindën. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts