Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Këpucë prej çokollate: realizmi i pabesueshëm i një pastiçieri

Këto këpucë kanë qepje të detajuara, vrima, lidhëse dhe një formë jashtëzakonisht realiste, por që vend që të vishen ato hahen. Janë të bëra prej çokollate.

kepuce-prej-cokollate-realizmi-i-pabesueshem-i-nje-pasticieri-2

Këto janë realizuar falë mjeshtërisë së japonezit Motohiro Okai, i cili punon si pastiçier në qytetin e Osakas.

kepuce-prej-cokollate-realizmi-i-pabesueshem-i-nje-pasticieri

Këpucët janë numër 41 dhe janë bërë në ngjyra të ndryshme. Motohiros iu desh të lodhej shumë deri sa arriti rezultatin e dëshiruar.

Nëse ideja për të ngrënë një këpucë çokollate nuk ju duket dhe aq e keqe, ndoshta duhet të mendoheni edhe njëherë, pasi çmimi shkon deri në 255 euro për këpucë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts