Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Bob Dylan thyen heshtjen për Nobelin: më la pa fjalë

Këngëtari, e njëkohësisht shkruesi i këngëve, ka reaguar më në fund për fitimin e çmimit Nobel në Letërsi, duke thënë se e pranon atë.

Eshtë Fondacioni Nobel që përmes një njoftimi bëri të njohur se Bob Dylan qe shprehur se çmimi e kishte lënë pa fjalë.

Organizmi tregoi se fituesi i çmimit i kishte telefonuar një ditë më parë sekretares së përhershme të akademisë suedeze, Sara Danius, për t’i thënë gjatë bisedës telefonike se, “Lajmet mbi çmimin Nobel më lanë pa fjalë. E çmoj fort nderin!”

Megjithatë, nuk është e qartë nëse ai do të jetë pjesëmarrës në shpërndarjen e çmimeve në Stokholm.

“Absolutisht. Nëse është e mundur,” e citon atë Daily Telegraph të ketë thënë në lidhje me këtë çështje, çka sugjeron pjesëmarrjen në atë ceremoni.

Heshtja e gjatë e Dylan-it për çmimin e fituar do të sillte javën e shkuar një reagim të fortë të një prej anëtarëve të akademisë, që e quajti atë të pasjellshëm dhe arrogant. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts