Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një incident i çuditshëm në Miss-in e Sri Lanka-s (pamje)

Ajo ishte Pushpika De Silva. Por ndodhi që fituesja e vitit 2019 u shfaq në skenë, rrëmbeu mikrofonin dhe tha se Pushpika nuk mund të kurorëzohej sepse ishte e divorcuar, dhe kjo është në kundërshtim me rregullat e konkursit, shkruan Daily Mail.

Ish-mbretëresha e bukurisë, Caroline Jurie, më pas shkoi te Pushpike, ia hoqi kurorën saj dhe ia vuri në kokë një tjetër konkurrente.

E revoltuar, Pushpika De Silva u kthye dhe doli nga skena. Një ditë më vonë, u njoftua se Pushpika u shtrua në spital duke pretenduar se kishte dëmtime në kokë, ndërkohë që dhe po vuante nga depresioni i rëndë pas incidentit.

Por pas përfundimit të padëshiruar të mbrëmjes, organizatorët i kërkuan falje fitueses dhe ia kthyen titullin asaj, pasi thanë se ajo ishte divorcuar nga burri i saj e jo ai nga ajo.

“Eshtë për të ardhur keq që Caroline Jurie u soll ashtu, kemi filluar një hetim,” tha drejtoresha e konkursit Chandimal Jayasinghe. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts