Zuckenberg bëhet “qingj”: Facebook vetem për qëllime të mira

Kreu i Facebook-ut, Marc Zuckenberg ka vendosur që rrjetin social ta përdorë vetëm për qëllime të mira tani e tutje.

Të paktën kështu thotë vetë hebreo-amerikani, i cili do të marrë pjesë në një samit të madh që ka thirrur presidenti francez, Emanuel Macron të titulluar  “Tech for good”.

Zuckenberg do të jetë në Pallatin Elysee pas një fjalimi që mbajti në Parlamentin Europian, ku kërkoi falje për fake news-et, Cambridge Analytica dhe përdorimin e Facebook-ut për urrejtje dhe hapjen e ndjenjave ndarëse. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts