Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Zoti është i madh! Drama që përjetoi në ajër ekipi i NBA

Basketbollistët e Utah Jazz i mbijetuan një drame të vërtetë në një fluturim Charter për në Memphis.

Një situatë e pazakontë ndodhi me ekipin e NBA, aeroplani i të cilit u ndesh me një tufë zogjsh, si rezultat i së cilës hunda e avionit dhe motorëve u dëmtuan, por ulja u krye pa pasoja.

Në fund të fundit, dëmi është vetëm material i cili është një lajm i shkëlqyeshëm krahasuar me atë që mund të kishte ndodhur me Jayyers.

“Zoti është i madh”, shkruan lojtarët e Utah në rrjetet sociale dhe së shpejti u publikuan informacione për dramën që përjetuan.

Skuadra u drejtua për në Memfis, ku ata luajtën lojën dhe fituan 111: 107.

Me këtë rast, pati një panik të madh dhe avioni u dëmtua ndjeshëm. Lojtarët ishin të vetëdijshëm për gjithçka që po ndodhte, dhe sipas dëshmisë, ata gjithashtu panë një shpërthim të motorit kur pasoi një flakë e tmerrshme.

Aeroplani arriti të kthehej, dhe pas 25 minutash të tjera u detyrua të ulej në Solt Lake City.

“Për fat të mirë, aeroplani arriti të ulej. Të gjithë janë në shok, por ata janë mirë,” tha një zëdhënës i Utah.

Rreth 40 herë në ditë, aeroplanët në të gjithë Shtetet e Bashkuara hasin në tufa zogjsh, më së shpeshti gjatë ngritjes, ku dëmi vjetor i aeroplanëve është më shumë se 400 milion dollarë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts