Video: njohuni me super-jahtin 229 metra, me vlerë 680 milion dollarë

Jahti më i madh privat i ndërtuar ndonjëherë, sipas projektit do të jetë 229 metra i gjatë, që përafërsisht korrespondon me gjatësinë e dy fushave futbolli.

Jahti do të ketë kazino, teatër, restorant, e madje dhe galeri arti, dhe sipas projektuesve do të ketë për qëllim argëtimin publik.

Super-jahti “Valkyrie” i cili do të kushtojë rreth 680 milionë dollarë, është dizajnuar një 36-vjeçar koreanojugor, me mentorimin e Palmer Johnson, nga Universiteti Mbretëror i Artit në Londër. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts