Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

VIDEO/ Belaja kineze në 11 minuta: ja si u përhap COVID-19 në të gjithë botën

COVID-19 ka infektuar më shumë se 5,384,000 njerëz në të gjithë botën, dhe më shumë se 343,000 kanë vdekur si rezultat i infeksionit deri më tani.

Më shumë se 2.2 milion njerëz janë rikuperuar, dhe shumica e atyre të infektuar dhe të vdekur janë në Shtetet e Bashkuara.

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) paralajmëron se Amerika e Jugut po bëhet një fokus i ri i pandemisë.

Nga vendet evropiane, situata më e vështirë është në Rusi, Spanjë, Britani e Madhe, ndërsa Italia, e cila për një kohë të gjatë ishte në vendin e dytë në botë në numrin e të sëmurëve dhe të vdekurve, ra në vendin e gjashtë në numrin e rasteve të konfirmuara dhe vendin e tretë në numrin e rezultateve tragjike.

Në rajon, numri më i madh i pacientëve është regjistruar në Rumani, ndërsa Mali i Zi është vendi i parë që nuk ka asnjë pacient.

Në këtë video mund të shihni se si është përhapur virusi dita ditës. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com