Auto Dak
Auto Dak

Vetëvendosje qëllon me vezë edhe Petrit Selimin (Video)

Petrit Selimi, Zëvendësministër i Punëve të Jashtme, është gjuajtur me vezë sot nga aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE!.

Në një komunikatë të VV, theksohet se “asnjëri nga eksponetët e kësaj Qeverie nuk do të mund të vazhdojë punën normalisht, pa u tërhequr marrëveshjet me Serbinë dhe demarkacioni me Malin e Zi.

Nuk ka kuptim që pushteti të zhvillojë jetë normale dhe të rehatshme derisa shteti po shitet e defunksionalizohet dhe qytetarët po varfërohen.

Petrit Selimi njihet për miqësinë e tij me Ivica Daçiq-in, personin që Kosovën e quajti ISIS. Petrit Selimi dhe as shefat e tij asnjëherë nuk reaguan për këtë deklaratë të mikut të tyre Daçiq.

Petrit Selimi dhe shefat e tij, nuk do ta kenë funksionimin e lehtë nëse nuk tërhiqen!”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts