Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

“Tomdoshizmi” në parlament, BE mbështet SHBA: Kujdes listat e 25 prillit!

BE ka pasuar thirrjet amerikane për lista deputetësh me njerëz pa njollë me afrimin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Pas ambasadores amerikane Yuri Kim, është kolegu i saj europian Soreca që ka apeluar:

“Udhëheqësit e partive kanë një përgjegjësi ligjore dhe morale për të siguruar që listat e kandidatëve të përbëhen nga njerëz me integritetin më të lartë.

Vendi meriton ligjvënës që do të mbështesin axhendën e reformave të BE për luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Thelbësore është që qytetarët të vendosin në bazë të një oferte politike”, shkruan njeriu i BE-së në Tiranë.

Në disa reagime ndaj këtyre thirrjeve, kryeministri Rama ka thënë se gjithçka e zgjidh ligji, edhe ai i dekriminalizimit.

Më herët, ambasadorja Kim u tregua konkrete duke kundërshtuar kandidimin e sërishëm të Tom Doshit, jo më pjesë e PS-së por si kreu i PSD-së, ish-parti e Gjinushit. /tesheshi.com/   

 

auto pjese dak

Related posts