Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Time, me ilustrim fantastik: ç’e pret Biden pas largimit të Trump

Pasi festuan në rrugë dy ditë gjatë natës, Shtetet e Bashkuara po harrojnë ngadalë epokën e Donald Trump dhe po hyjnë në një kapitull të ri të udhëhequr nga Joe Biden.

Amerikanët u përshëndetën në stendat e gazetave me Presidentin Biden në plan të parë.

“Biden mundi Trump”, ishin mesazhet e disa prej faqeve të para të gazetave kryesore amerikane

Nga të gjitha kopertinat, veçohet ajo e botuar nga revista Time.

Ilustrimi, i cili ka të shkruar vetëm emrin e revistës, pasqyron qartë pozicionin e Time për atë që pret Biden në Shtëpinë e Bardhë.

Ai ilustron kabinetin e presidentit të ri amerikan, por edhe rrëmujën që la Donald Trump.

Në këtë mënyrë, ajo tregoi se çfarë e pret Biden dhe se ai me të vërtetë ka shumë punë përpara, si në politikën e brendshme ashtu edhe në politikën e jashtme. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts