Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Të dhënat tërbojnë publikun: Yjet e BBC bëjnë miliona

BBC njoftoi se sa fitojnë më të famshëm e tij në vit dhe me këtë informacion zemëroi publikun në Britaninë e Madhe.

I pari në listë për sa i përket pagës është menaxheri Gary Lineker, paga e të cilit është 1.75 milion paund ose 1.9 milion euro! Tjetri është ylli i radios Zoe Ball, fitimet e së cilës janë rritur me një milion paund dhe tani arrijnë në 1.36 milion paund ose 1.4 milion euro.

BBC shkruan se ylli më i paguar ka rënë dakord për një ulje të pagës prej 400 mijë paund (440 mijë euro), kështu që supozohet se Zoe Ball do të marrë titullin e më të paguarës vitin e ardhshëm.

I treti në listë është drejtuesi i radios Graham Norton me 750,000 paund (820,000 euro), pasuar nga drejtuesi i radios Steve Wright me 475,000 paund (520,000 euro) dhe gazetari dhe prezantuesi televiziv Huw Edwards me 465,000 paund dhe 510,000 euro, përkatësisht.

Në top 10 janë dhe Vanessa Feltz, Lauren Laverne, Fiona Bruce, Alan Shearer dhe Stephen North. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts