Si të përgatitni kek për çaj…

Së pari shtypim bananet pastaj hedhim vajin vezët i përziejmë, pastaj shtojmë miellin, sodën bikarbone, pluhurin për pjekurinë, kanellën, kripën, ekstrakt vanilje i përziejmë prapë pastaj shtojmë sipas dëshirës lajthit dhe arrat.
Pjekët në furrë 180grade për 30-40min.

Kush pëlqen shijen e ëmbël mund të shtoj 1/2 gotës me sheqer.

Përbërësit:

4 banane

3 lugë të mesme vaj ulliri

1 vezë

1+1/2 lugë miell ose miell integral

1 lugë çaj kanellë

1/8 lugë çaji kripë

1 lugë çaji ekstrat vanilje

Lajthia sipas dëshirës

Arra sipas dëshirës.

Përgatiti: Arijana Zhubi Roka  – /Tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts