Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shuhet Paul Matters, basisti i AC / DC: pse u pushua nga puna në karrierë?

Ish-basisti i AC / DC, Paul Matters ka vdekur, tha shoku i tij Rod Wescombe.

Matters u bashkua me AC / DC në 1975, pasi regjistroi albumin debutues të High Voltage. Disa javë më vonë, ai u pushua nga puna nga këngëtari Bon Scott dhe u zëvendësua nga Mark Evans.

Para AC / DC, Matters luante bas për grupin Armageddon.

Ai u pushua nga puna nga AC / DC sepse, siç e tha bateristi Les Gully, ishte “shumë i bukur, shumë i pavarur”.

Matters dha vetëm një intervistë pas kësaj, në të cilën ai tha se ishte “dembel”, dhe se nuk kishte asgjë për të ngrënë për shkak të mungesës së parave. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts