Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shuhet legjenda e prezantimit Larry King

Prezantuesi legjendar i televizionit amerikan Larry King ka vdekur në moshën 87 vjeç.

Siç raportoi CNN më parë, ai u infektua me koronavirus në fillim të janarit.

Prezantues në radio dhe televizion, Larry King u bë një nga prezantuesit më të njohur në Shtetet e Bashkuara në vitet 1970.

Ai fitoi famë botërore në CNN si drejtues i spektaklit popullor “Larry King Live”, i cili u transmetua nga 1985 deri në 2010.

Ai ka fituar çmime të shumta prestigjioze të gazetarisë dhe konsiderohet si një nga ikonat e kulturës popullore në Shtetet e Bashkuara. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts