Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shpërthim brenda minierës në Gjermani, 30 punëtorë të bllokuar 2000 metra nën tokë

Më shumë se 30 punëtorë të një miniere në Gjermani janë bllokuar pas një shpërthimi brenda nentokës që ndodhi në orët e para të mëngjesit.

Shpërthimi në minierën e potasiumit la punëtorët të bllokuar 2,000 metra nën tokë. Ngjarja ka ndodhur në Teutschenthal.

Shpëtimtarët dhe zjarrfikësit tani po luftojnë për t’i nxjerrë ata në sipërfaqe përmes një boshti që lejon kalim të sigurt. “Punëtorët e bllokuar po furnizohesn me oksigjen”, tha ne nje deklarate autoriteti shtetëror i minierave, raporton DPA.

Miniera e potasiumit nuk është më aktive por përdoret për të depozituar mbeturinat e minierave nga diku tjetër. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com