Sa tre mace normale, pronarja e Omarit kontaktohet nga Libri i Rekordeve Guiness

Një mace shtëpiake në Australi shumë shpejt mund të thyej rekordin Guiness pasi mendohet të jetë më e gjata në botë. Ajo është sa tre mace normale.

Omar peshon 14 kg dhe i përket racës ‘Maine coon’, e cila njihet për madhësinë e tyre.

Fotot e maces u bënë virale pas një postimi të pronares, Stephy Hirst në rrjetin social Instagram.

Më pas ajo u kontaktua nga Libri i Rekordeve Guiness, të cilët sugjeruan se macja e saj mund të ishte më e gjata në të gjithë botën./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts