Auto Dak
Auto Dak

Renditja e re e klubeve më të shtrenjta: Dallas Cowboysi, me lart se Real, Barcelona e Manchester

Revista amerikane e biznesit – Forbes, ka publikuar një listë të klubeve sportive më të shtrenjta në botë, Manchester United ka shënuar një rënie të re.

Ekipi i hokejit Dallas Cowboys vlerësohet në 5 miliardë dollarë dhe aktualisht është ekipi më i shtrenjtë sportiv në botë.

Ekipi i basketbollt New York Yankees është i dyti dhe klubi i futbollit i Real Madridit është në vendin e tretë.

Manchester United nga ana tjetër ra në vendin e gjashtë.

Në vendin e katërt është Barcelona, rivali i Realit, e me radhë:

 

  1. Dallas Cowboys (NFL) – 5 miliardë dollarë

 

  1. New York Yankees (MLB) – 4.6 miliardë dollarë

 

  1. Real Madrid (futboll) – 4.24 miliardë dollarë

 

  1. Barcelona (futboll) – 4.02 miliardë dollarë

 

  1. New York Knicks (NBA) – 4 miliardë dollarë

 

  1. Manchester United (futboll) – 3.81 miliardë dollarë

 

  1. New England Patriots (NFL) – 3.8 miliardë dollarë

 

  1. Los Angeles Lakers (NBA) – $ 3.7bn

 

  1. Golden State Warriors (NBA) – 3.5 miliardë dollarë

 

  1. New York Giants (NFL) – 3.5 miliardë dollarë. /tesheshi.com/
auto pjese dak

Related posts