Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama, kritika “Jo”-së së negociatave nga Davosi: edhe BE ka nevojë për ne!

Kryeministri Rama shfrytëzoi praninë dhe një fjalim të tij në Davos, për të hedhur sërish kritika për “Jo”-në e negociatave.

“Nuk kemi më mundësi të dimë se çfarë duhet të bëjmë për të marrë atë që kërkojmë”, tha Rama, duke potenuar atë që sipas tij, “BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor po aq sa ne kemi nevojë për BE. Ata që nuk e kuptojnë këtë nuk kuptojnë mirë çfarë është në lojë apo cilat janë sfidat e sotme dhe të së ardhmes”.

“Ne e nisëm këtë proces, se na detyruan vendet e BE, por sepse ishte ajo që i duhej popullit tonë, kombit tonë”, theksoi Rama në fjalën e tij, të cilën mund ta ndiqni të plotë më poshtë. /tesheshi.com/ 

ERTV Live😊: Gjenevë – Në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor; Fjala në Konferencën për Shtyp

Posted by Edi Rama on Friday, 8 November 2019

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com