Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama: Kontrollorët nuk ja dolën!

Nga Gjirokastra, Rama komentoi rinisjen e fluturimeve në Rinas pas kolapsit të shkaktuar nga Albcontroll, duke thënë se kontrollorët nuk ja dolën.

Për të, nuk ka dyshim se pas zhvillimit të pazakontë të një dite më parë, ishin dyshja Berisha-Meta.

“E patë ça ndodhi dje? Një goditje e çmendur ndaj një prej aktiviteteve jetësore të vendit që rrezikoi të bllokonte vaksinimin për disa javë.

Kontrollorët nuk janë punonjës dosido që mund të zëvendësohen direkt dhe llogaritë ishin bërë shumë djallëzore sepse koha për t’i zëvendësuar ishte disa javë, por nuk ja dolën. Ne ishim duke u përgatitur për ta përballuar atë goditje.

Vaksinat u vonuan, humbëm një ditë për shkak të atyre, por sot vaksinat mbërritën, ndërkohë kaluam gjithë natën duke luftuar që mos iknin në drejtim tjetër, se kur nuk i merr dot i do dikush tjetër.

Si mund t’ja argumentosh që këtu kemi një president, bashkë me një ish-president që janë përfshirë në një çmenduri për të bllokuar aktivitetin ajror të vendit, kush e kupton këtë?

Vaksinat mbërritën dhe do vazhdojmë vaksinimin sepse jemi vendosur t’i nxjerrim shqiptarët nga tuneli i pandemisë”, deklaroi Rama. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts