Auto Dak
Auto Dak

Peruzzi: “Në finalen 2006-ës, e gjeta Zidane duke pirë cigare”

Angelo Peruzzi, ish-portieri  njohur italian i Juventusit dhe Interit është rrëfyer në një intervistë për për “Gazzetta dello Sport” duke folur për karrierën e tij. Ai shprehet se ka bërë një gafë të madhe në karriërën e tij kur përdori doping dhe u dënua me një 1 vit. Kohët e arta të karriërës së tij ai përcakton kohën kur luajti për Juventusin nga viti 1991 deri në 1999. Peruzzi ndalet edhe te Kombëtarja dhe flet për e Kupës së Botës në 2006. Ai zbulon një detaj interesant me Zidane pas ndeshjes finale me Francën ku shprehet se e gjeti Zidane duke tymosur cigare.

“Në vitin 2000 ndihesha i fuqishëm, kisha bërë një sezon të madh tek Interi, kështu kur Zoff më ka thënë se nuk do të luaja, i kam thënë se nuk doja të isha portieri i tretë. Më pas, Buffon u dëmtuar dhe Toldo luajti shumë mirë. Në 2006-ën i thashë po Lippit, sepse ai më ofroi vendin e portierit të dytë. Në fund të finales kemi festuar si të çmendur, më pas jemi futur në dhomat e zhveshjes. Kam qenë shumë i lidhur me Zidane, kështu që shkova ta takoja, e gjeta duke pirë cigare, nuk kemi folur për episodin”, është shprehur Peruzzi. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts