Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Opozita e re bëhet e “vjetër”: Bllokon foltoren, braktis parlamentin

Opozita e re u bë e “vjetër” pasi braktisi parlamentin, ndodhu kjo në një akt të bllokimit të foltores. Shkaku bë një këmbëngulje e deputetit Murrizi për të republikuar me kryeministrin Rama, por që kryepalmentari Ruçi nuk ia dha fjalën.

Ka mundësi të ulesh poshtë, se do të zbatoj rregulloren. Ka mundësi të më dëgjosh?”, i tha Ruçi.
Nuk të dëgjoj fare!”, iu përgjigj Murrizi.

“Unë dhe kolegët e opozitës nuk jemi këtu nxënës shkolle që të ulemi dhe ngrihemi jashtë rregullores me dëshirën e të qënit padrino të këtij Kuvendi, tëndit apo Ramës”, vijoi Murrizi.

“Rrugë të mbarë dhe herë tjetër zbatoni etikën dhe rregulloren e Kuvendi”, reagoi Ruçi. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts