Auto Dak
Auto Dak

Një tërmet i fuqishëm shkund Athinën

Një tërmet i fortë e ka tronditur kryeqytetin grek, Athinën, duke pamundësuar rrjetin e komunikimin dhe energjinë elektrike në pjesën më të madhe të vendit.

Tërmeti u regjistrua me një magnitudë 5.1 me një epiqendër rreth 22km nga Athina. Dëshmitarët thanë se njerëzit dolën në rrugë dhe evakuuan nga ndërtesat ku ishin si pasojë e dridhjeve që u shënuan.

Nuk ka njoftime të menjëhershme për dëmtime serioze ose lëndime. Sipas mediave lokale, tërmeti u ndje veçanërisht në qendër të Athinës. Ka pasur raporte se shërbimi i zjarr fikjes ka shpëtuar dhjetëra të bllokuar në ashensorë, pas ndërprerjes së energjisë elektrike.

Tërmeti është i pari që goditi kryeqytetin grek që nga viti 1999. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts