Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ministrja Manastirlliu: një fakt i hidhur për ata që virusin e marrin si lojë…

Ministrja e Shëndetësië Ogerta Manastirlliu përcolli një tjetër apel ndërjegjësues, dedikuar të gjitha tyre që ende besojnë se COVID-19 është një lojë konspirative botërore, pra që s’e ekziston realisht.

“Dhe akoma mes nesh që thonë se s’ka COVID! Po nuk e besoni, shkoni tek infektivi, ku aktualisht 6 persona janë të intubuar, mes tyre tre janë në moshë të re: 45, 46, 49 vjeç.

Kjo nuk është lojë.

Kush e konsideron lojë apo konspiracion, na rrezikon të gjithëve, Duhet marrë me shumë seriozitet kjo situatë, është shumë serioze”, tha ministrja.

Ditë më parë, OBSH tha se ndoshta po përjetohej një “kulm i ditë i valës së parë”. E në këtë rishpërthim infeksionesh, po thuhet se virusi s’kursen as moshat e mesme apo të reja. /tesheshi.com/  

 

auto pjese dak

Related posts