Microsoft rikthen “miun” legjendar

Pas 22 vjetësh, Microsoft vendosi të kthejë një mouse-in të thjeshtë dhe me cilësi të lartë që u përdor aq shumë, hem për të punuar e hem për luajtur.

Ishte Intel që e prezantoi të parë në vitin 1996, dhe menjëherë pas kësaj u bë një legjendë në përdorim.

Por Microsoft prezantuar pasuesin e këtij “miu”-kult; versioni i ri është ende i thjeshtë, siç është modeli klasik, por produkti ka pësuar përmirësime të konsiderueshme teknologjike.

Microsoft Classic IntelliMouse shitet vetëm në versionin me tela dhe çmimi i tij është 40 dollarë. Mbetet për të parë nëse ky mouse do të mbetet vetëm një kopje e zbehtë e paraardhësit të tij. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts