Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Messin siç s’e keni parë: pas përbetimit se do i “hahet mëlçia”

Pas 15 vitesh, Argjentina më në fund triumfoi kundër Bolivisë (2: 1) në kualifikimet për Kupën e Botës, në ndoshta ndeshjen më të vështirë në botën e futbollit, sepse luhet në mbi 3.500 metra mbi nivelin e detit.

Atmosfera, si gjithmonë, ishte “e nxehtë” si gjatë dhe pas ndeshjes kur Messi u provokua dhe tregoi një fytyrë që nuk kemi pasur mundësi ta shohim deri më tani.

“Ju keni ngrënë gjashtë pjesë këtu”, ishin fjalët provokuese të  sulmuesit bolivian Marcel Martins, i cili i kujtoi Leos humbjen 6-1 të Argjentinës ndaj Bolivisë në kualifikimet e Kupës së Botës 2010.

Dhe Messi nuk e duroi dot:

“Cila është çështja me shuplakën tullac? Budalla, pse po bën si mut? Cili është problemi yt?”, u përgjigj Messi me irritim.

Në fund, shokët e skuadrës ndaluan Messin që të hynte në probleme edhe më të mëdha.

Kujtojmë se trajneri bolivian, para ndëshjes premtoi se Messit do i “hahet mëlçia” në fushë. /tesheshi.com/  

auto pjese dak

Related posts