Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Me puro në gojë: burri që shpëtoi qenushin e tij nga nofullat e një aligatori (pamje)

Një burrë në Florida shpëtoi qenushin e tij nga nofullat e një aligatori. Ai u zhyt nën ujë dhe u ndesh me zvarranikun, e gjitha pa e hequr puron nga goja.

Richard Wilbanks, 74 vjeç, po ecte rreth një pellgu afër shtëpisë së tij të pensionit në Esther, Florida, kur një aligator doli me shpejtësi nga uji dhe i kapi qenin.

“Ai doli nga uji si një predhë. Unë kurrë nuk kam menduar se një aligator mund të jetë kaq i shpejtë. Ishte kaq i shpejtë.”

Kamerat e vendosura nga Federata e Kafshëve të Egra të Florida dhe fondacioni fSTOP regjistruan përleshjen e tij me aligatorin, deri në triumfin përfundimtar, që ishte nxjerrja e qenushit nga dhëmbët e tij.

Si tha se tani e tutje ai do ta mbajë qenin në një zinxhir dhe të paktën 3 metra (10 këmbë) nga pellgu. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts