Maratona e skive në Rusi, Putin vlerëson pleqtë garues (foto)

Në 73 qytete në Rusi u zhvillua maratona e 36 e skive. Ishin mijra njerëz që morrën pjesë në të, ku presidenti Putin përcolli një mesazh falenderues dhe inkurajues për pjesëmarrësit. Ai vlerësoi faktin se në maratonën e sivjetshme, kishte garues deri në 70 vjeç. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts