Luka Modriç: më i miri në Europë edhe nga votat e tifozëve

Kapiteni i ekipit kroat Luka Modriç ka marrë një tjetër çmim, këtë herë nga tifozeria e cila votoi t në faqen e internetit të UEFA-s. Pas votimit, kroati që luan për Realin në klube, u shpall më i miri për vitin 2018.

Në votim morrën pjesë rreth 1.8 milion vizitorë dhe shumica e votave shkuan për Modriç – 115,440.

Pas tij u renditën Cristiano Ronaldo me 108423 vota dhe Lionel Messi me 107326.

Ky çmim për kroatin Modriç, vjen pas atij si lojtari më i mirë i Kupës së Botës në Rusi, më më i miri i futbollit të Evropës në zgjedhjen e UEFA-s, si dhe i miri në botë në zgjedhjen e FIFA-s, duke marrë dhe “Topin e Artë”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts