Luis Enrique, trajneri i ri i Spanjës

Ish-mesfushori i Barcelonës e njëherësh edhe ish-trajner i katalanasve, Luis Enrique, është trajneri i ri i Spanjës. Ai e merr drejtimin e kombëtares, ku gjithashtu ka luajtur dhe vetë, pas një paraqitjeje jo dinjitoze në Botëror, elimininuar që në 1/8-at nga Rusia.

E ndërkohë, e merr këtë detyrë nga Hierro, trajneri “aksidental” që zëvëndësoi Julen Lopetegui-in pak ditë para Botërorit, pasi ky i fundit u shkarkua nga Federata Spanjolle, për moskorrektesë, me marrjen e drejtimit të Realit të Madridit pa njoftuar. /tesheshi.com/      

auto pjese dak

Related posts