Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Konferenca e Donatorëve, Ursula von de Leyen publikon 6-shifrorin e BE-së për Shqipërinë

BE do të japë 100 milion euro për Shqipërinë, sigurisht shifra më e madhe deri tani në dhurimet e shumta.

Kjo u bë e ditur  presidentja e Komisionit Europian, Ursula von de Leyen, e cila, duke folur në Konferencën e Donëtorëve, sqaroi se aty nuk përfshihen 15 milionët që ka dhënë KE, e shifër e deklaruar javë më parë.

“Sot ne jemi këtu të dëshmojmë dhe të marrim angazhimet tona për popullin shqiptarë. Ne bashkë duhet ta bëjmë Shqipërinë më të fortë”, tha zyrtarja e lartë e Brukselit.

Ndërkohë janë bërë të ditura disa shifra dhurimesh, siç Suedia me afro 6 milion euro, apo Britania e Madhe me 1 milion paund. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts