Kapet në Tiranë tmerri i Shkodrës; Safet Bajri, koka i Barjave

Policia e Tiranës arrestoi mbrëmjen ë së premtes kokën e Bajrajve të Shkodrës, fisit me tipare bande që prej kohësh sundon në qytetin verior, e që i atribuohen vrasjet e bujshme të ndodhura së fundi në seri.

Safet Bajri (Rustemi), i konsideruar si i forti i Shkodrës, 34-vjeç, u arrestua të zona e ashtuquajtur e “Xhamllikut”.

Ai akuzohet për krijimin e një organizate kriminale më qendër në Belgjikë, prej nga ku drejtonte dhe gjithçka ndodhte në Shkodër, me anë të njerëzve të tij.

Në Shkodër, emri i Safet Bajrit qarkullon si koka e krimit që ka zaptuar qytetin verior. /tesheshi.com/   

 

auto pjese dak

Related posts