Auto Dak
Auto Dak

Gafa e vitit në atletikë: etiopiani, nga vendi i parë në të fundit në 5000 metra (video)

Atleti nga Etiopia, Hagos Gebrhiëet ka ofruar një rekord në garën 5,000 metra të një kompeticioni ndërkomnbëtar.

Ai po shkonte drejt finishit si fitues, duke qenë në një distancë goxha të madhe nga vendi i dytë e të tjerë rivalë.

Por sapo e kaloi vijën që e shpallte fitues, e kupton se duhej dhe një xhiro.

Kjo bëri që nga vendi i parë, ta mbyllte garën në vendin e fundit. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts