Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Futbollist i njohur rus goditi gjyqtarin: nën akuzë atë për tentativë vrasjeje (pamje)

Avokatët kërkojnë nga prokurorët që të akuzojnë futbollistin dikur të njohur rus, Roman Shirokov për vrasje në tentativë, pas sulmit të tij të tmerrshëm ndaj një arbitri në fushë, gjë që e çoi këtë të fundit për tre javë në spital.

Shirokov u zemërua në një ndeshje për më tepër bamirësie, më 10 gusht, kur gjyqtari Nikita Danchenkov, 24 vjeç, refuzoi të jepte një penallti për të.

Pasi Shirokov filloi të kërcënonte gjyqtarin e ri, ai mori një karton të kuq, dhe pastaj ish-mesfushori i Spartakut të Moskës dhe Zenitit humbi plotësisht kontrollin duke e goditur gjyqtarin, madje edhe me shqelma në kokë ndërsa ishte i shtrirë përtokë.

Avokatët e gjyqtarit rus tani po kërkojnë që Shirokov të akuzohet për vrasje në tentativë.

Gjykatësi Danchekov, thanë ata, kishte gërvishtje, plagë dhe të nxira në fytyrë, por edhe në sy, si dhe një bërryl të thyer.

Shirokov më vonë kërkoi falje për sjelljen, të cilën ai e përshkroi si një “veprim të papërshtatshëm”. Por gjykatësi nuk është i interesuar për falje; ai kërkon nga prokurorët që të akuzojnë futbollistin për tentativë vrasjeje. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts