Fruti “mbretëror” që provokoi të vjella pasagjerësh: si u anullua një fluturim

Era e rëndë brenda një aeroplani shkaktoi vonesa të shumëfishta në fluturimin e pasagjerëve në Indonezi.

Incidenti ndodhi në një fluturim nga rajoni Sumatran Bengkulu në Xhakartë (Indonezi), ku pasagjerët që hyn në avion dhe u ankuan në lidhje me një erë të rëndë që u shkaktoi deri dhe të vjella.

Era vinte nga dhoma e bagazheve ku u hasën dy ton Durian. Durian është konsiderohet si frut “mbretëror” në Tajlandë.

Udhëtarët u rebeluan pasi u pajtua se fluturimi nuk mund të realizohej deri në shkarkimin e plotë trë sasisë së frutave.

Ndësa për shumëkënd Durian përqehet, shumë të tjerë nuk e honepsin atë dhe erën që lëshon. /tesheshi.com/

Sriwijaya Air Buka Suara Terkait 3 Ton Durian

Video amatir penumpang mengamuk dan keluar pesawat Sriwijaya Air rute Bengkulu – Jakarta, viral di media sosial. Dalam video tersebut, penumpang mengamuk karena bau durian yang menyengat dalam pesawat. Selain itu, penumpang menduga pesawat tersebut telah membawa durian melebihi kapasitas. Namun, pihak maskapai Sriwijaya Air membantah telah membawa durian melebihi kapasitas. Simak selengkapnya dalam video di atas.#SriwijayaAir #Pesawat #Tigatondurian #PenumpangMengamuk

Posted by Suaradotcom on Tuesday, 6 November 2018

auto pjese dak

Related posts