Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Formacioni i mençur i La Ligas

Sezoni i ri në kampionatin spanjoll sjell shumë të reja. Në mesin e tyre është edhe një karakteristikë shumë interesante. 15 nga 20 trajnerët aktualë që drejtojnë skuadrat në Primera Division kanë qenë më parë vetë lojtarë të kampionatit spanjoll. Vetëm Rafa Benitez, Lucas Alcaraz, Mendilibar dhe Sandoval janë trajnerët që nuk kanë luajtur asnjëherë në Primera Division.

Prestigjiozja spanjolle “Marca” ka publikuar një formacion me gjithë trajnerët aktualë të La Ligas që kanë luajtur në këtë kompeticion. “Tesheshi.com” ua transmeton formacionin e mençur të kampionatit spanjoll,  ai i trajnerëve të cilët edhe më parë kanë luajtur në këtë kompeticion. Me trajnerin e Valencias, Nuno në portë dhe me lojtarët si Luis Enrique në mbrojtje, Diego Simeone në mesfushë dhe me Valverden në repartin e sulmit mund të jetë një formacion ëndrrash për shumëkënd.  /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com