Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Fitoi OSCAR-in për “Titanic”, ndërron jetë tragjikisht James Horner

Hollivudi i ka thënë lamtumirë një prej kompozitorëve më të mirë të kolonave zanore të viteve të fundit. Në moshën 61 vjeçare ka ndërruar jetë James Horner, i cili mori çmim Oscar për muzikën e filmit “Titanic”.

James Horner 2Kompozitori humbi tragjikisht jetën në një incident ajror në Kaliforninë e Jugut, në bordin e një avioni të pilotuar nga vetë ai. Sipas asaj që referon ‘Variety’, një revistë e shtypit amerikan, në orën 9:30 të ditës së djeshme, në 22 qershor ai është rrëzuar në Ventura County, në rrethinat e Santa Barbaras.

Honner ishte i vetmi në bordin e mjetit fluturues, i cili u shkatërrua plotësisht. Ylli i Hollivudit ka lindur në 14 gusht të vitit 1953 në Los Anxhelos dhe ka studiuar në Royal College of Music në Londër për t’u kthyer më pas në Kaliforni, ku ka studiuar në UCLA. Ai ka realizuar kolonat zanore të më shumë se 150 filmave. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts