Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Fëmijë sirianë, mesazh sinjifikativ nga çadrat: Rrini në shtëpi!

Ndërsa e gjithë bota po detyrohet të ngujohet në shtëpi nga kërcënimi i koronavirusit, fëmijë sirianë nga një kamp refugjatësh ka përcjellë një mesazh mjaft sinjifikativ dhe me një fabul trishtuese për botën. Ata e ftojnë atë që të qëndrojë në shtëpi, ndërkohë që vetë luten të kenë një të tillë.

“Qëndroni në shtëpi. Urojmë ta kemi një”, është ajo çfarë apelojnë të vegjlit e ikur nga lufta nën çadrat e tyre.

Ngjan kjo me atë që kryeministri Rama u kujton njerëzve në apelet e tij këto ditë për të qëndruar në shtëpi, që të mëndojnë ata që nuk e kanë një të tillë (nga tërmeti) dhe qëndrojnë në çadra. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com