Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Fati i një qeni që ofroi spektakël në kampionatin bolivian

Nuk është aq e pazakontë që kafshët të enden në ndeshjet e futbollit. Por rasti i fundit, me një qen të quajtur Cachito, ofroi një shfaqje disi të veçantë në kampionatin bolivian.

Teka po luanin The Strongest dhe Nacional, Cachito vrapoi në fushë me një këpucë futbolli të dikujt në gojë, si për t’i thënë të gjithëve se edhe ai donte të luante.

Mysafiri simpatik ndërpreu ndeshjen për disa minuta, dhe pamjet nga Bolivia u bënë një hit botëror. Cachito është bërë një yll i vërtetë në Bolivi.

Ai përfundimisht u mor nga fusha nga Raul Castro, lojtar The Strongest, i cili gjithashtu u bë pronari i ri i qenit pas tragjedisë që i ndodhi – domethënë, pasi Cachito u gjet ndërkohë i dëmtuar në rrugët e La Paz-it.

“Unë kontaktova strehën ku ishte qeni. E mësova rastin nga miqtë, pasi nuk janë i përfshirë në rrjete sociale. I telefonova strehës dhe thashë se doja ta adoptoja atë,” tha futbollisti i Strongest. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts