Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Dramatike në Minsk: makina policisë fut nën rrota një protestues

Protestat masive në Minsk dhe disa qytete të mëdha në Bjellorusi filluan të dielën mbrëma pasi Aleksandër Lukashenko fitoi përsëri zgjedhjet presidenciale.

Një pamje brutale, shqetësuese e një makine policie duke përplasur deri futur nën rrota një protestues, u shfaq në mediat sociale.

re protestues të tjerë u plagosën rëndë, thanë përfaqësuesit e organizatës për të drejtat e njeriut “Vesna”,

dërkohë, Svetlana Tikhanovskaya, rivalja e Lukashenkos, zgjodhi të largohet në Lituani.

Demonstratat spontane së bashku me përleshjet me policinë filluan të dielën mbrëma, pas shpalljes së rezultateve të para të zgjedhjeve, sipas të cilave Lukashenko, në pushtet që nga viti 1994, fitoi për herë të gjashtë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts